0

Czy brexit może się opóźnić?

Nie ustają problemy z brexitem, po odrzuceniu wynegocjowanej umowy, premier May robi wszystko, aby ją renegocjować, jednak może nie zdążyć przed zaplanowanym na 29 marca opuszczeniem Unii. Czy wobec tego brexit może się przesunąć?

Premier May wystąpiła dziś w parlamencie i zapowiedziała, że jeśli 12 marca jej propozycja również nie uzyska akceptacji, to podda pod głosowanie możliwość wyjścia z Unii bez umowy, a jeśli i ta opcja upadnie, wówczas zaproponuje głosowanie nad przesunięciem terminu wyjścia z Unii, aby mieć więcej czasu na dalsze negocjacje.

Brexitowa saga trwa więc w najlepsze i nikt nie jest w stanie przewidzieć dalszego rozwoju wydarzeń. Oddala się nieco widmo twardego brexitu, który wydaje się, że był dla May opcją w ramach politycznej rozgrywki o poparcie jej pierwotnego planu wyjścia z Unii. Teraz jednak, gdy twardy brexit okazuje się coraz bardziej realny, jest przez nią odrzucany, nawet za cenę przedłużenia terminu opuszczenia Unii. Opóźnienie wyjścia z Unii byłoby też nieco kłopotliwe, ze względu na wybory do parlamentu europejskiego, w których Brytyjczycy musieliby wziąć wówczas udział, ale brexit bez umowy mógłby spowodować niewyobrażalny chaos na Wyspach i w Unii. Z dwojga złego, May wybierze zapewne przedłużenie terminu wyjścia, tylko nie wiadomo, co na to parlamentarzyści.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *