0

Czy unia gospodarcza się rozpadnie?

Unia Europejska przeżywa największy kryzys od swojego powstania, bez wątpienia można zatem zadać sobie pytanie o jej dalszy byt i o jego formę. Jak wiadomo, państwa upadają nie dlatego, że są złe i okrutne, tylko dlatego, że bankrutują. Unię Europejską też to czeka, gdyż zamiast stać się strefą wolnego handlu, powieliła schemat Związku Radzieckiego, czyli państwa ekstremalnie zbiurokratyzowanego i regulowanego.

Nikt nie wierzył w to, że Związek Radziecki tak szybko się rozpadnie, obecnie nikt nie wierzy, że Unia Europejska może się rozpaść. Historia zna takie przypadki, nagłych zwrotów akcji, które wywołuje czasem jedna, skromna iskra. Dziś tą iskrą może być cokolwiek, a to kryzys w stosunkach z Rosją i dalsze pogłębianie się zapaści gospodarczej, a to nowe rozdanie w Parlamencie Europejskim, gdzie do głosu dojdą eurosceptycy, a to jeszcze co innego. Przy tak niestabilnej i nieefektywnej strukturze, z łatwością może dojść do jej zrujnowania w bardzo krótkim czasie.

Jeśli zaś rozważać perspektywę długoterminową, czeka nas może 20-30 lat powolnej unijnej agonii. Wszystko za sprawą demografii, która jest nieubłagana i już nie do zatrzymania. Państwa unijne będą zamieniać się w domy starców i będą kolonizowane przez islamskich emigrantów. Po kilkunastu (lub dziesięciu) latach struktura piramidy wiekowej będzie wyglądać tak, że młodzi będą w przeważającej większości islamistami i uchwalą wszędzie prawo szariatu, a zamiast gwiazdek na unijnej fladze namalują półksiężyc. Zatem według mnie los Unii, gospodarczej, bankowej, energetycznej, jakiejkolwiek, jest już przesądzony, tak jak był przesądzony los każdej tego typu, niewydajnej gospodarki.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *